כניסה

שאלות ותשובות

מערכת ההצבעה האלקטרונית

שאלה: אם יש ברשותי תעודת זהות חכמה, האם אני יכול להצביע במערכת או נדרש לקבל את פרטי הזיהוי מחבר הבורסה?

תשובה: בעל תעודת זהות חכמה יכול לעשות שימוש במערכת ללא קבלת מספר זיהוי וקוד גישה. בשלב ההרצה של היישום לא ניתן לעשות שימוש בתעודת זהות חכמה במקרים בהם עבור אותה אסיפה יש לבעל התעודה מספר חשבונות דרכם מוחזקים ני"ע המזכים. במקרה זה בעל התעודה יידרש להמשיך להצביע תוך שימוש במספר זיהוי וקוד גישה.

 

שאלה: האם ניתן להצביע דרך הטלפון הנייד:

תשובה: החל מ 2017 ניתן להצביע במערכת דרך הטלפון הנייד. יש להכנס לאתר הרגיל והאתר יזהה שהכניסה נעשתה דרך הטלפון הנייד ויאפשר למשתמש לגלוש באתר מותאם.

 

שאלה: בעת שימוש בתעודת זהות חכמה, מתקבלת ההודעה שהסיסמה שבידי אינה מתאימה לתעודה. מה לעשות?

תשובה: הנפקת התעודה ושיחזור הסיסמה אפשרית רק דרך רשות האוכלסין היכן שהונפקה תעודת הזהות החכמה במקור..

ניתן לבצע בדיקה של התעודה באתר רשות האוכלסין בכתובת

http://smartid.gov.il/smartid/Pages/default.aspx

שאלה: האם ניתן להצביע במערכת באסיפת המשך או אסיפה נדחיית?

תשובה: המערכת נפתחת מחדש להצבעה כאשר החברה מדווחת על דחיית אסיפה (למשל בשל העדר קוורום) או כאשר החברה מדווחת על קיום אסיפת המשך (למשל כאשר באסיפה המקורית לא נדונו כל הנושאים). לאחר שנפתחה המערכת תסגר שוב שש שעות לפני מועד האסיפה הפיזית המעודכן. החסרה תקבל שוב מהמערכת את פירוט ההצבעות בנושאים שנשארו פתוחים להצבעה באסיפה הנדחיית או אסיפת ההמשך.

 

שאלה: איך אפשר להצביע בפועל?

תשובה: הבנק, או חבר הבורסה האחר שאצלו מתנהל חשבונך מעביר לך (במועד הקובע) קוד גישה, ובעזרתו אתה גולש לאתר ההצבעות בכתובת  votes.isa.gov.il ונכנס למערכת. שים לב, קוד הגישה תקף לאסיפה ספציפית. במידה ותתקיים אספה נוספת באותה חברה, או בחברות אחרות עבורן אתה מורשה להצביע, יועבר לך קוד גישה שונה. למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר רשות ניירות ערך בכתובת: www.isa.gov.il

 

שאלה: האם ההצבעה באינטרנט כרוכה בעלות כספית?

תשובה: לא, ההצבעה היא בחינם.


שאלה: מתי תיבת ההצבעה האינטרנטית פתוחה?

תשובה: התיבה נפתחת למחרת המועד הקובע, לאחר שחבר הבורסה יודע מי הם המחזיקים שיש להם זכות הצבעה, ומעביר אליהם את הקוד. התיבה נסגרת 6 שעות לפני שעת האסיפה.


שאלה: כיצד החברה יודעת מה הצבעתי ולוקחת את הצבעתי בחשבון?

תשובה: עם סגירת תיבת ההצבעות המערכת מעבירה לחברה את תוצאות ההצבעה האינטרנטית. תוצאות אלו מצטרפות להצבעות המתבצעות פיזית באספה, והצבעות שנעשות באמצעות הפקס, וכך יודעים האם הצעות ההחלטה אושרו או נדחו.

 

שאלה: האם אני יכול לשנות את דעתי לאחר ההצבעה?

תשובה: ניתן לשנות את ההצבעה במערכת ההצבעות כמה פעמים שרוצים עד למועד סגירת התיבה, 6 שעות לפני כינוס האספה.


שאלה: ואם אני מתחרט/ת אחרי סגירת התיבה ורוצה לבוא פיזית לאספה?

תשובה: אין שום בעיה. ההצבעה האחרונה היא זו שקובעת. את/ה יכול/ה לבוא לאספה, ולהצביע באופן שונה מההצבעה האינטרנטית, והצבעה זו תלקח בחשבון.

 

שאלה: לי חשוב לבוא בעצמי לאספה, כדי להביע בקול רם את דעתי, אבל מאוד רוצה להמנע מהטרחה הרבה הכרוכה בהוצאת אישור בעלות מהבנק. האם המערכת יכולה לסייע לי?

תשובה: בהחלט כן. את/ה פשוט נכנס/ת למערכת ההצבעות, ומסמנ/ת V  היכן שרשום "העברת אישור בעלות". לאחר מכן, תוכל/י להגיע לאספה רק עם תעודת זהות, וללא צורך באישור נוסף.

 

שאלה: מתי יהיה ניתן להצביע במערכת באסיפות מחזיקי אגרות חוב?

תשובה: ניתן יהיה להצביע באסיפות מחזיקי אגרות חוב העומדות בשני תנאים: מועד הדיווח אודותיהן הוא מיום 17.11.15 ואילך, וכן המועד הקובע שלהן הוא החל מ17.11.15 ואילך


שאלה: כיצד להירשם למערכת הצבעות?

תשובה: הצבעה במערכת יכולה להיעשות על ידי מספר מזהה וקוד גישה שמתקבלים מחבר הבורסה. הרשמה כמצביע מורשה מיועדת למשקיעים מוסדיים או משקיעים שמשתתפים בהרבה אסיפות.

ישות מפוקחת ע"י הרשות תירשם על ידי דווח טופס 301 עבור מורשה הגישה למערכת שאותו הסמיכה. בטופס תבחר הוספת מורשה למערכת הצבעות בלבד.

ישות לא מפוקחת ע"י הרשות תירשם על ידי שליחת טופס פ301 (לפתיחת הטופס לחץ כאן) עבור מורשה הגישה למערכת אותו הסמיכה.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים