כניסה

סגל רשות ניירות ערך פרסם מדריך מקוצר למנהלי תיקים, יועצי השקעות ומשווקי השקעות

 ‏5 אפריל, 2020

‏י"א ניסן, תש"פ

פתיחת חשבון מרחוק בצל התפרצות וירוס הקורונה 

פורסם מדריך מקוצר למנהלי תיקים, יועצי השקעות ומשווקי השקעות

 

סגל רשות ניירות ערך פרסם מדריך מקוצר למנהלי תיקים, יועצי השקעות ומשווקי השקעות במטרה לסייע בשמירה על רציפות עסקית ומתן שירות, לרבות קבלת לקוחות חדשים גם בתקופה זו. המדריך פורסם לאור בקשות שהתקבלו על ידי בעלי רישיון, בעקבות פניות רבות מקרב הציבור לפתיחת חשבון לניהול תיקי השקעות. המדריך מציג בפשטות ובאופן תמציתי וידידותי את הוראות הדין הרלוונטיות בנושא ההתקשרות מרחוק, על מנת להביא מידע זה למודעות של כלל בעלי הרישיון.

בשגרה, מרבית בעלי הרישיון – מנהלי תיקים, יועצי השקעות ומשווקי השקעות – המעניקים שירות בדרך "המסורתית" (כלומר שירות שאינו ניתן כשירות מקוון) מגייסים לקוחות במסגרת מפגש פנים אל פנים עם הלקוח. בשל משבר הקורונה ולאור הנחיות ממשלת ישראל המגבילות את הפעילות ואת היציאה למרחב הציבורי במטרה לשמור על בריאות הציבור, נדרש לבצע התאמות לצורך מתן השירות מרחוק.

בהתאם, בעלי רישיון יכולים להתקשר עם לקוח חדש מרחוק אף ללא פגישה פרונטלית, וזאת בעקבות סדרת הקלות שניתנו זה מכבר. בצל משבר הקורונה נוספו (במסגרת הוראת שעה) גם הקלות בנושא ביצוע הליך בירור צרכים ראשוני ובעדכונו. בתחום ניהול התיקים ניתנו בתקופה האחרונה (עוד טרם המשבר) הקלות בעניין זיהוי לקוח חדש לפי חובות איסור הלבנת הון ומימון טרור, אשר מאפשרות התקשרות מרחוק, והן מסירות חסם הן בפני שירות ניהול התיקים, בין אם הוא ניתן כשירות מקוון ובין אם הוא ניתן בדרך הרגילה, היינו במסגרת קשר ישיר עם מנהל התיקים.

מנהל היחידה לפיקוח על בעלי רישיון, אלחנן הרמור: "בהמשך לשורה של הקלות שפרסמנו לאחרונה בנושאים שונים, אנחנו מפרסמים היום לנוחיות בעלי הרישיון מדריך מקוצר שיקל עליהם להתמצא ולהכיר את האופן שבו ניתן להמשיך להעניק שירות לציבור בתקופה זו, לרבות קבלת לקוחות חדשים, גם ללא אפשרות לפגישה אישית פנים אל פנים".

המדריך המלא מפורסם באתר רשות ניירות ערך.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים