כניסה

מנהל מחלקת השקעות ברשות ניירות ערך דודו לביא הודיע על סיום תפקידו
 

‏9 מרץ, 2021

‏כ"ה אדר, תשפ"א

 

מנהל מחלקת השקעות ברשות ניירות ערך, דודו לביא, הודיע על החלטתו לסיים את  תפקידו לאחר כ - 30 שנות שירות ברשות ניירות ערך. לביא שימש מנהל מחלקת השקעות ב  – 12 השנים האחרונות. קודם לכן, לביא שימש כמנהל המחלקה לפיקוח על קרנות נאמנות וכסגן מנהלת המחלקה.

לאורך השנים לביא יזם והוביל מספר רב של רפורמות בתחומי קרנות הנאמנות, תעודות הסל, ניהול התיקים וייעוץ ההשקעות. בין רפורמות אלו המעבר של הקרנות למדיניות השקעות מבוססת חשיפה לנכסים, חלף שווי החזקות, קביעת שיטת גילוי ייחודית אודות מאפייני הקרן באמצעות תבניות שם ופרופיל חשיפה, העברת ענף תעודות סל לקרנות נאמנות, במטרה לצמצם את הסיכונים למשקיעים, שירות ניהול תיקים 2.0 ועוד.

כמו כן, לביא נטל חלק מרכזי בגיבוש חוק השקעות משותפות בנאמנות והתקנות מכוחו המסדירים כיום את פעילות קרנות הנאמנות בישראל ובאסדרת פעילות יועצי ההשקעות וקרנות הנאמנות במסגרת "רפורמת בכר". לביא שימש כחבר במספר ועדות ציבוריות שהמליצו על שורה של רפורמות משמעותיות. בין אלו, הוועדה הבין-משרדית לבחינת שוק הקסטודי בישראל שהגישה את המלצותיה בשנת 2011, הוועדה לבחינת הצעדים הדרושים להגברת מעורבות הגופים המוסדיים בשוק ההון הישראלי ("ועדת חמדני"), שהגישה את המלצותיה בשנת 2008 וכיהן כיו"ר משותף בצוות הבין-משרדי לבחינת הצורך בהסדרת מכשירים פיננסים ("צוות מכשירים פיננסים") שהגיש בשנת 2007 את המלצותיו, אשר היוו בסיס למהלך להעברת תחום תעודות הסל למשטר של פיקוח.

לביא בעל תארי מוסמך במנהל עסקים (מימון ושיווק) ובוגר בכלכלה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שניהם בהצטיינות.

יו"ר הרשות, ענת גואטה: " ב – 30 השנים האחרונות דודו היה שותף לכל המהלכים המשמעותיים שהשפיעו על ענף ההשקעות ושוק ההון הישראלי ככלל. לכל אורך שירותו עמד לנגד עיניו, הציבור - הן בשמירה על האינטרס של המשקיעים והן בפיתוח וביצירה של מגוון מוצרי השקעה עבורם. אני רוצה להודות לדודו על העשייה הענפה והמבורכת ולאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

דודו לביא  הודה ליו"ר הרשות על העבודה המשותפת וציין  כי "אני בוחר לפרוש לקראת השלמתם של שלושה עשורים מרתקים, אינטנסיביים, עשירים ומעשירים כמשרת ציבור בארגון מהמופלאים שיש. אני מלא  סיפוק על הזכות שהייתה לי ליטול חלק בצמתי החלטה ובתהליכים רבים אשר עיצבו את פני שוק ההון, באופן שמשרת את ענייניו של ציבור המשקיעים".

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים