כניסה

רשות ניירות ערך הישראלית ומקבילתה בהונג קונג חתמו על הסכם לשיתופי פעולה בתחום הפינטק

‏א' כסלו, תשפ"א

‏17 נובמבר, 2020

רשות ניירות ערך הישראלית בראשות יושבת הראש, גב' ענת גואטה, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה בתחום הפינטק עם רשות לניירות ערך של הונג קונג (SFC), בראשות המנכ"ל, מר אשלי אלדר Ms. Ashley Alder)).

ההסכם קובע את העקרונות לשיתופי פעולה וחילופי מידע, במטרה לקדם ולטפח חדשנות בתחום השירותים הפיננסיים. בחתימתם המשותפת על ההסכם, שני הרגולטורים הודיעו על כוונתם לתמוך בחברות חדשניות, באמצעות הנגשת התקנות הרלוונטיות בכל אחת משתי המדינות, לצורך פיתוח פעילותן בשווקים הבינלאומיים.

הרגולטורים יעמידו את גורמי המקצוע לרשותם של יזמים וחברות בתחום הפינטק משני תחומי השיפוט הנמצאים בשלבי פיתוח או בתהליך אישור ראשוני לצורך מתן מענה מקצועי וליווי רגולטורי.

בשנת 2018 רשות ניירות ערך הישראלית הקימה מרכז חדשנות ליזמים ולחברות פינטק לצורך ליווי שלהם על ידי גורמי המקצוע ברשות אשר יעניקו מענה לסוגיות הקשורות בפעילות בשוק ההון. כמו כן, הרשות הקימה את תכנית ה - דאטה סנדבוקס, במסגרת מסלול הפיילוטים שמובילה רשות החדשנות. התכנית נועדה לקדם את היעד האסטרטגי שהציבה רשות ניירות ערך לקידום חדשנות פיננסית בשוק ההון הישראלי, הן כדי להטמיע טכנולוגיות פיננסיות שינגישו וישכללו את שוק ההון לטובת המשקיע הישראלי והן כדי לייעל את אופן עבודת הרשות והגורמים המפוקחים. בתוך כך, התכנית מעניקה לחברות ולסטארט-אפים ישראליים אפשרות לפתח את המוצר שלהם למסחור ולחדירה לשוק, בתמיכת שתי הרשויות, לרבות מימון חלקי של עלויות המחקר והפיתוח.

שתי הרשויות רואות בהסכמי שיתופי הפעולה עם רשויות מקבילות ברחבי העולם כצעד חשוב להרחבת שיתוף הפעולה ושיתוף הידע, ויצירת גישה לרגולציה עבור יזמים המחפשים שווקים גלובליים חדשים לשירותיהם הפיננסיים. הסכמי שיתופי פעולה אלה מחזקים גם את מעמדה של ישראל כמרכז חדשני ומתקדם בטכנולוגיות פיננסיות FinTech)).

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, אמרה כי "ישראל, כאומת הסטארט-אפ, שואפת באופן טבעי לאפשר את התשתית הרגולטורית וליצור סביבה תומכת בפיתוח חדשנות טכנולוגית פיננסית עבור חברות שייסדו והצמיחו כאן את פעילותן. הטמעת החדשנות הפיננסית בשוק ההון היא יעד אסטרטגי עבורנו, מתוך הבנת תרומתה והערך שהיא מייצרת לציבור המשקיעים ולפיתוח שוק ההון. ההסכם עם ה -SFC , מהווה אבן דרך נוספת לשיתוף הפעולה הפורה שלנו. ההסכם צפוי להעניק ליזמים ולחברות בתחום הפינטק צוהר לשוק נוסף באסיה, על ידי הנגשה של הרגולציה וחילופי המידע בין שני הרגולטורים".

מנכ"ל ה – SFC, מר אשלי אלדר, אמר כי "הסכם זה מדגיש את המשך מאמציה של הרשות לניירות ערך של הונג קונג לחזק את שיתוף הפעולה הרגולטורי עם עמיתיה ולהתעדכן בחדשנות בשירותים פיננסיים. אנו מצפים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם רשות ניירות ערך הישראלית ולספק לחברות חדשניות המבקשות לפתח את פעילותן מענה רגולטורי, באמצעות ערוצים בינלאומיים חדשים".​

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים