כניסה

רשות ניירות ערך זכתה בפרס השקיפות השלטונית של שרת המשפטים

‏16 נובמבר, 2015

‏ד' כסלו, תשע"ו

שרת המשפטים, איילת שקד, העניקה הבוקר את פרס השקיפות השלטונית ליו"ר רשות ניירות ערך, על זכיית הרשות בפרס זה. הפרס הוענק בטקס שהתקיים במוזיאון ארצות המקרא בירושלים.

שרת המשפטים קיבלה את המלצת חבר השופטים להעניק את פרס שרת המשפטים לרשות ניירות ערך על שום שהיא "פועלת באופן יוצא דופן על מנת לקדם את תחום השקיפות השלטונית, בשימת לב להתפתחויות הטכנולוגיות, לדרישה הגוברת מצד הציבור במעורבות בהליכי קבלת ההחלטות ולחשיבות בהצעדתה של המערכת השלטונית אל מעבר לחובות הבסיסיות של שקיפות והנגשת המידע".

עם הענקת הפרס, שרת המשפטים, אמרה כי "רשות לניירות ערך, בראשות פרופ' האוזר, מדגימה לכולנו כיצד רשות ציבורית יכולה להטמיע בתוכה יסודות עמוקים של שקיפות ולהתנהל באופן קבוע ושיטתי בשקיפות הסטנדרט גבוה". עוד ציטטה את דברי השופט חשין ז"ל ואמרה: "מקורו של עקרון השקיפות הוא בתפישת היסוד של המינהל הציבורי כנאמן הציבור: כל אשר מחזיק הוא בו - כנאמן הציבור מחזיק הוא בו, ואילו משלו אין לו ולא כלום... ומשידענו כי עובד הציבור עושה בנאמנות כשליח הציבור, חייב הוא ממילא בחובותיו של שליח ובהן החובה ליתן דין-וחשבון על מעשיו, קרא, לגלות לשולחיו - לכלל הציבור - מה עשה ומה לא עשה, מדוע עשה כך ולא אחרת, וכשלא עשה - מדוע לא עשה. כך, רק כך, יוכל הציבור לדעת אם עשה עובד הציבור באמונה; כך, רק כך, יאמין הציבור במינהל ובעובדיו."

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, אמר כי "אני גאה ושמח לקבל את הפרס בשם הרשות ועובדיה הפועלים יום וליל, בהגנה על משקיעים בשקיפות מרבית. השקיפות היא נשמת אפו של שוק ההון ומנהל תקין".

לצד רשות ניירות ערך, זכו בפרס השקיפות השלטונית גם עיריית אשדוד והגב' אנט קליימן, הממונה על העמדת המידע לציבור במשרד האוצר.

תמונה פרס1.jpg 

 
בתמונה (מימין לשמאל): יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, ומנכ"לית משרד המשפטים עו"ד אמי פלמור.
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים