כניסה

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה את תיק החקירה בעניינו של שרון הולצמן למחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א
‏21 יולי 2015
‏ה' אב תשע"ה
הודעה לעיתונות
 
 
מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינו של מר שרון הולצמן, החשוד בביצוע עבירות של תרמית בניירות ערך, זיוף וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.
 
להלן החשדות שעמדו בבסיס החקירה כפי שתוארו בבקשת השחרור בתנאים עם פתיחתה:
על פי החשד, הניע הולצמן ביום 18.12.2012 את המשקיעים לסחור ביחידות ההשתתפות של גבעות עולם – חיפושי נפט – שותפות מוגבלת (1993) באמצעות פרסום ידיעות כוזבות בפורומים העוסקים בשוק ההון באתרי אינטרנט שונים. ידיעות אלו כללו גם הפניה באמצעות קישור (לינק) ל"כתבה" הנחזית לכתבה של אתר העיתון גלובס שעניינה הצעת רכש שהגישה חברת גזפרום הרוסית לרכישת גבעות. הכתבה והאירוע המתואר בה לא התרחשו במציאות.
 
על פי החשד, תכלית פרסום הידיעות והכתבה השקריות הייתה השפעה על המסחר בבורסה ביחידות ההשתתפות תוך ניסיון לגרוף רווחים אישיים מעליית שווי מלאכותית זו.
 
על פי החשד, הולצמן פעל באופן מתוחכם על מנת להסוות את פעילותו התרמיתית וכדי ליצור מצג שווא בדבר האותנטיות של ה"כתבה" הכוזבת. בסמוך לפני פרסום הכתבה הפיקטיבית רכש הולצמן יחידות השתתפות בסכום משמעותי ובאמצעות העלאת שער ניירות הערך של גבעות תכנן לגרוף רווח כספי. לאחר פרסום אותן ידיעות שקריות וחשיפת דבר התרמית באמצעי התקשורת, מימש הולצמן את אחזקותיו ביחידות ההשתתפות. על פי החשד, פעילותו התרמיתית של הולצמן השפיעה על המסחר והסוחרים בניירות ערך של השותפות.
 
 
הודעה זו מתייחסת להעברת תיק החקירה לפרקליטות, ואין בה כל התייחסות לממצאי החקירה.
לפרקליטות מסורה הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים