כניסה

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה את תיק החקירה בעניינו של שי אבני למחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א

‏12 ינואר, 2015

‏כ"א טבת, תשע"ה

 

הודעה לעיתונות

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה את תיק החקירה בעניינו של שי אבני למחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינו של מר שי אבני, החשוד בביצוע עבירות של תרמית בניירות ערך, ניהול תיקים ללא רישיון וקבלת דבר במרמה.

מבקשת השחרור בתנאים עולה כי על פי החשד, ניהל אבני במהלך השנים 2014-2012 תיקי השקעות בניירות ערך ללא רישיון, תוך ביצוע פעילות תרמיתית במהלך המסחר בבורסה. פעילויות אלה ביצע הן באמצעות ביצוע עסקאות עצמיות בחשבונות אשר בשליטתו והן באמצעות ביצוע עסקאות מתואמות בין החשבונות האחרים לבין חשבונותיו שלו, תוך השאת רווחים לחשבונותיו שלו על חשבון החשבונות האחרים.

עוד על פי החשד, באמצעות פעילותו התרמיתית גרף אבני רווחים בהיקף של מאות אלפי שקלים. בתקופה הרלוונטית ניהל כ-16 חשבונות שונים כל זאת ללא רישיון ניהול תיקים, כמתחייב על פי הוראות החוק, ויצר בפני האחרים מצגי שווא שונים תוך שהוא מקבל מהם את השליטה לפעילות בחשבונם.

עוד מממצאי החקירה המופיעים בבקשת השחרור בתנאים מגבילים עולה כי אבני ביצע מעל 2100 עסקאות תרמיתיות בלמעלה מ-200 ניירות ערך שונים, בין החשבונות האחרים שבשליטתו. דפוס הפעילות התרמיתית התאפיין בין היתר, במסחר מוכוון שער שביצע בחשבונות האחרים מול חשבונותיו האישיים ולאחר מכן, פעילות מסחר נגדית מול חשבונותיו או מול השוק וזאת תוך יצירת פער מובנה לטובת חשבונותיו בין שערי הקניה לבין שערי המכירה של ניירות הערך.

 

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים