כניסה

רשות ניירות ערך תארח את הוועידה האזורית האירופאית של רשות ני"ע הבינ"ל (IOSCO)

26 מאי 2014

‏כ"ו אייר תשע"ד

 

הודעה לעיתונות
 
רשות ניירות ערך תארח את הוועידה האזורית האירופאית של רשות ני"ע הבינ"ל  (IOSCO)

 

יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר: "שיתוף הפעולה עם רשויות ני"ע מאירופה נועד להביא להאחדת הסטנדרטים הבינלאומיים של הפיקוח על כלל שוקי ההון ומניעת ארביטראג' רגולטורי"

רשות ניירות ערך תארח ביום שלישי ורביעי (27-28 במאי) את הוועידה האזורית האירופאית (European Regional Committee, ERC) של ארגון רשויות ניירות ערך הבינלאומי (International Organization of Security Commissions, IOSCO).

ארגון זה הוא הפורום הבכיר ביותר לשיתוף פעולה בינלאומי בין רשויות ניירות ערך, והוא פועל לקביעת מדיניות וכללים בינלאומיים אחידים, המאומצים על ידי הרשויות החברות בו. על הארגון נמנים כ-200 חברים מכ-100 מדינות בעולם, והוא הקובע את סדר היום בקרב רגולטורים בעולם הפיננסי. בארגון חברות בעיקר רשויות פיננסיות רגולטוריות ובורסות לניירות ערך. במסגרת הביקור צפויים להגיע כ-35 נציגים מכ-25 רשויות ניירות ערך באירופה, ביניהן, אנגליה, צרפת, גרמניה, בלגיה, פורטוגל, ספרד, רומניה, שוויץ , איטליה, הולנד וטורקיה.

בשנת 2012 התקבלה רשות ניירות ערך הישראלית לוועידה האירופית כחברה מן המניין,  במקום חברותה בוועידה האזורית של אפריקה והמזרח התיכון (AMERC), ומאז, נוטלת הרשות חלק חשוב ומשמעותי בדיוניה ובישיבותיה. צעד זה שבו אישרו חברי הוועידה פה אחד את צירוף הרשות לשורותיה משקף את ההכרה האירופית ברגולציה הישראלית כאיכותית ומקצועית, וכזו העומדת בסטנדרטים הבינ"ל הגבוהים ביותר.

אירוח הוועידה בישראל מהווה הזדמנות לחשוף את ישראל ואת שוק ההון הישראלי בפני עמיתיה האירופים ולחזק את שיתופי הפעולה עם הרגולטורים ביבשת האירופית. ביקורם זה יסייע בקידום מתווה הרגולציה ופיתוח השוק של הרשות באופן שיבטיח התמודדות עם הסיכונים המערכתיים המאתגרים את שוק ההון בארץ ובעולם באופן המיטבי.

בישיבה ידונו בין היתר נושאים המצויים על סדר יומן של כלכלות ושוקי ההון באירופה, ובהם:

  • הסיכונים עימם מתמודדים שוקי ההון באירופה - יתקיים דיון בשוק אגרות החוב ויוצג ניתוח אודות הסיכונים המתהווים באירופה ובשווקים המתעוררים.
  • חברות קטנות ובינוניות והשתלבותן בשוק ההון - במסגרת זו, יציג יו"ר הרשות, פרופ' שמואל האוזר, את שוק החברות הקטנות והבינוניות בישראל ואת הרפורמות עליהן שוקדת הרשות במסגרת פעילותה לקידום ופיתוח שוק ההון תוך הגנה על המשקיעים. בכלל זה, יוצגו, מתווה ההקלות לתאגידים קטנים, כפי שאושר ונכנס לתוקף לאחרונה וקידום הסדרת מימון המונים וקרנות נסחרות להשקעה בעסקים קטנים. ​
תגיות:
IOSCO, הרשות מארחת, וועידה איזורית אירופאית

מערכות וטפסים

פניות ותלונות לרשות