כניסה

הכלכלנית הראשית ד"ר גתית גור-גרשגורן הודיעה על סיום תפקידה

‏17 מרץ, 2019

‏י' אדר ב, תשע"ט

הכלכלנית הראשית של רשות ניירות ערך, ד"ר גתית גור-גרשגורן, הודיעה על החלטתה לסיים את  תפקידה בעתיד הקרוב, לאחר 12 שנים בהן ניהלה את המחלקה הכלכלית ברשות ניירות ערך. ד"ר גור-גרשגורן מונתה לתפקיד הכלכלנית הראשית בשלהי 2007 על ידי יו"ר הרשות דאז, משה טרי. עם פרוץ משבר האשראי העולמי, עבודתה וניתוחיה שימשו לצורך קבלת החלטות מדיניות ברשות ובמערכת הפיננסית בממשלה. במהלך כהונתה, גור-גרשגורן פיתחה, חיזקה וניהלה בתוך הרשות מחלקה כלכלית חזקה ויצירתית שסיפקה עבור הרשות וגורמי ממשל נוספים עוגן כלכלי אמפירי לקבלת החלטות.

ד"ר גור-גרשגורן הייתה שותפה למגוון רחב של החלטות, תהליכים ורפורמות מרכזיות שהובילה וקידמה הרשות, ביניהן רפורמות לחיזוק הממשל התאגידי בחברות, תכנית ההקלות לגופים מפוקחים, החלטה בדבר קיומו של שוק עמוק תחת משטר ה - IFRS, שינוי מבנה הבעלות בבורסה, קידום והטמעה של טכנולוגיה בשוק ההון ונוספות. בין הפרויקטים שהובילה  ד"ר גור-גרשגורן, בתקופה האחרונה, ניתן לראות את הדוח להגברת התחרות בשוק הברוקראז' (בשיתוף עם רשות התחרות) ודוח הוועדה לבחינת הצורך באסדרה של הנפקת מטבעות דיגיטליים מבוזרים לציבור.

ד"ר גור-גרשגורן הייתה חברה במספר ועדות ציבוריות שהמליצו על שורה של רפורמות משמעותיות. בין אלו, הוועדה הציבורית להגברת התחרותיות במשק, הוועדה לשכלול המסחר ועידוד הנזילות בבורסה והוועדה הבין-משרדית לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המחקר והפיתוח.

בנוסף,  מכהנת ד"ר גור -גרשגורן כנציגת הרשות בוועדות בינ"ל ובין-משרדיות, ביניהן ועדת המחקר של IOSCO (SCRR), הועדה להתפתחות סיכונים של IOSCO (CER), הוועדה הבין-משרדית לסיכונים מערכתיים, הוועדה הבין-משרדית להקמת סביבת ניסוי לחברות טכנולוגיה פיננסית  (SANDBOX) והוועדה הבין-משרדית בראשות בנק ישראל בנושא נכסים קריפטוגרפיים.

מתוקף תפקידה, ד"ר גור גרשגורן יעצה ליו"ר ולמחלקות השונות ברשות במגוון רחב של נושאים כלכליים, ממוניים ואסטרטגיים. כמו כן, העניקה ליווי וייעוץ כלכלי-מקצועי לגורמי אכיפה בתוך הרשות ומחוצה לה ובתוך כך, במתן חוות דעת מומחה לבית משפט.

יו"ר הרשות, ענת גואטה: "באופן טבעי לאחר תריסר שנים מוצלחות ופוריות ברשות ניירות ערך, בשלה דרכה של גתית לתפקיד המשמעותי הבא, בו תתרום מהידע והניסיון שצברה. אני מודה לה על שנים ארוכות של שירות ציבורי מסור ומקצועי לעילא ולעילא. אין לי ספק כי בכל דרך שתבחר, תמשיך להביא ברכה לארגון ולשוק ההון".

ד"ר גור-גרשגורן הודתה ליו"ר הרשות על העבודה המשותפת והתמיכה ואמרה כי היא חשה שהיא פורשת בשיא, לאחר סיום מוצלח של שורה ארוכה של פרויקטים ושל שיתופי פעולה ברשות ועם יתר גורמי הממשל. "זכיתי לעבוד במחיצתם של ארבעה יושבי ראש, במהלך 12 השנים האחרונות. אני מודה לכל אחד ואחד מהם על האמון שנתנו בי לפתח ולהוביל את פעילות המחלקה הכלכלית ברשות, אשר מהווה בסיס המחקר, הידע והמומחיות למקבלי ההחלטות ברשות ובממשלה. זכיתי להוביל ולהיות שותפה לרפורמות המרכזיות במשק אשר עיצבו את שוק ההון והמערכת הפיננסית בכללותה. אני משאירה מאחוריי מחלקה חזקה, מקצועית ויצירתית, שהיום היא אחת מאבני היסוד של הרשות. אמנם אני יוצאת לדרך חדשה, אך אין ספק כי רשות ניירות ערך, על עובדיה ומנהליה המצוינים, כמו גם הערכים והסטנדרטים הגבוהים הטבועים בה, ילכו עמי בכל אשר אלך".

ד"ר גור-גרשגורן בעלת תואר דוקטור לכלכלה מ -of Colorado at Boulder   University ופוסט דוקטורט מ - University Yale, כאשר בתקופה זו שימשה כיועצת לעורך של כתב העת האקדמאי הבינלאומי, Review of Financial Studies. לד"ר גיתית גור-גרשגורן תוארB.A. בכלכלה ויחסים בינלאומיים ותואר MBA במימון בהצטיינות יתרה (Summa Cum Laude) מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

בתפקידיה הקודמים שימשה ד"ר גור-גרשגורן ככלכלנית ברשות לתכנון לאומי כלכלי וכסגנית מנהל קרן תמורה במדען הראשי (כיום רשות החדשנות) מטעם משרד רו"ח יצחקי ושות'.

לצד תפקידה ברשות, ד"ר גור-גרשגורן משמשת כמרצה בכירה באוניברסיטה העברית בירושלים ובקריה האקדמית אונו, במגוון קורסים בתחום המימון והפינטק.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים