כניסה

דברי ההספד של יו"ר רשות ניירות ערך על מותו של סא"ל במיל' אמוץ גרינברג ז"ל
 
 

אמוץ שלנו,

אנחנו עם תאב חיים. כל הרוג נכנס ללב שלנו. היום הלך מאיתנו אמוץ. בשר מבשרנו.

הטילים שנשלחים לת"א רחוקים מאתנו ומזכירים לנו את הסבל שעוברים אלה המאוימים דרך קבע  ונפגעים מהטילים. כשהולך מאיתנו חבר התחושה היא שאיש ממשפחתנו אבד לנו.

בהלם, ובכאב עצום קיבלנו את הידיעה שאמוץ שלנו, ראש צוות במחלקת חקירות, נהרג אתמול בלוחמה בעין השלושה. אמוץ היה בשיא פריחתו. איבדנו חבר יקר, איש משפחה אוהב, מלח הארץ שנהרג בפעילות מבצעית נגד ארגון מחבלים שלא חס על החיים, בהגנה על מדינת ישראל.

אמוץ הוא אחד מעמודי התווך שהובילו את מחלקת חקירות לאורך שנים רבות. הוא היה שותף למבצעים חשובים לא רק בצבא אלא גם במחלקת חקירות כשהוביל חקירות מורכבות שתכליתן הגנה על משקיעים שחלקן נודעו לציבור וחלקן עדיין לא. הוא ניהל את כל המבצעים המורכבים הללו תמיד במקצועיות, בקור רוח, בסובלנות, וברגישות, תוך הקפדה על כבוד האדם, של כל אדם, ותמיד ליווה אותו החיוך המעט מבוייש שמאפיין את הצניעות הרבה שבה עשה כל דבר בחייו.

לתת לא היתה סתם מילה אלא דרך חיים עבורך אמוץ, כאיש משפחה, כחבר, כחבר לעבודה, כלוחם צדק של שוק ההון. כך גם ההתנדבות למילואים והשירות להגנת המדינה היתה חלק מהוויתך. על כל אלה לא מגיע לך ולמשפחתך לשלם בחייך.

פגשתי היום את הצוות שלך ואת חבריך למחלקה. כולנו מתקשים לדבר עליך בלשון עבר. דיברו על איזה אבא נפלא ומסור אתה לילדיך ולמשפחתך, ועל איזה אדם, חוקר, חבר וראש צוות מדהים אתה. עד כמה ידעת להיות מאוזן ולחלק את זמנך בין הבית לעבודה, כמה ידעת ליהנות מהחיים ולבלות וכמה ידעת לקחת כל דבר בפרופורציות הנכונות.

כולם כמובן ציינו את העובדה שהאמנת בשליחות שלך, כשחתמת מרצונך על המשך שרות המילואים. על זה אמר אחד מחבריך, שדיבר איתך על הכניסה לרצועת עזה והחשש לחיי החיילים ממה שעלול לקרות שם, השבת לו: "תקשיב, התפקיד של צה"ל הוא להגן על העם, לא של העם להגן על צה"ל". ועם השליחות הזו יצאת אל המשימה שעלתה לך בחייך.

אבא של ליהיא אורי ושירה לא אמור היה לעזוב אותם בטרם עת. וההורים של אמוץ לא צריכים לראות אותו הולך בטרם עת. אילנה ואמנון (והאחים ליאורה, שי ואביתר), הורים לא צריכים לקבור את ילדם. זו לא דרך הטבע. אני יודע שאין נחמה בכך שהוא הלך כגיבור ישראל.

שגית, ליהיא, אורי ושירה, אנחנו כואבים ומבכים את לכתו של אמוץ בטרם עת, ומשתתפים ביגונכם המר. מילים אינן נחמה בעת הזו. אנחנו לא נשכח, אתם חלק ממשפחת רשות ני"ע, ונמשיך להיות לצידכם גם בעתיד.

בשם כל עובדי רשות ני"ע, אמוץ, דרך חייך היא צוואתך אלינו, ערכי האדם שלך יעמדו למול עיננו בכל אשר נפנה ובכל אשר נעשה. זו הבטחתנו. נזכור אותך לעד. יהי זכרך ברוך.

תגיות:
 
 

מערכות וטפסים

פניות ותלונות לרשות