כניסה

עתליה ארד, מנהלת מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, הודיעה ליו"ר הרשות על כוונתה לסיים את תפקידה
29/07/2007
 
סגנה, עו"ד ניר בר-און, יחליף אותה החל מ-1 בינואר 2008. יו"ר הרשות, משה טרי: "עתליה הביאה את מחלקת החקירות שלנו להישגים יפים מאוד"
 
מנהלת מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, עתליה ארד, הודיעה בשבוע שעבר ליו"ר הרשות, משה טרי, על כוונתה לסיים את תפקידה. זאת, בהתאם להתחייבותה המוקדמת לטרי לכהן בתפקיד זה כשלוש שנים. ארד תפרוש מניהול המחלקה בסוף שנת 2007.
 
עתליה ארד (52) הגיעה לתפקידה ברשות לאחר שרות של 25 שנה במשטרת ישראל. את דרכה במשטרה החלה כפסיכולוגית של מחוז ת"א ובהמשך התקדמה במסלול של חקירות צווארון לבן ביחידה הארצית לחקירות הונאה. בין החקירות שבהן השתתפה היו פרשת נשיא המדינה לשעבר, עזר ויצמן, ופרשות פליליות הקשורות לשרים, לחברי כנסת ולראשי רשויות מקומיות. בתפקידה האחרון ביאח"ה שימשה כראש מפלג חקירות בדרגת סגן ניצב.
 
עבודתה של ארד ברשות ניירות ערך זכתה להערכה מקצועית רבה. בתקופתה, הצטיינה מחלקת החקירות בהגדלת כמות ואיכות החקירות, בהבאה לכלל סיום כמות משמעותית של תיקי חקירה וכן בצמצום משמעותי של זמן התגובה של הרשות בפתיחת חקירות. בין התיקים הבולטים שנחקרו בתקופתה - רוגוזין, לאומי (כולל תיקי פסגות ופיא), דור כימיקלים, נוגה, מי עדן, אורליין, תממ, ספן, כימניר, גולן מלאכת מחשבת, דרבן - ולאחרונה גם פרשת דור-אלון.
 
יו"ר הרשות, משה טרי, הביע צער רב על כוונתה של ארד לפרוש. הוא שיבח במלים חמות את עבודתה. "עתליה הביאה את מחלקת החקירות שלנו להישגים יפים מאוד", אמר, "היכולת להגיב במהירות להתפתחויות בשטח, ההתמודדות עם תיקים מורכבים וסבוכים והשילוב הסינרגטי בין מחלקת החקירות לבין המחלקות האזרחיות ברשות בהכנה, בביצוע ובליווי של מהלכי האכיפה – לכל התהליכים החשובים הללו היא הייתה שותפה בכירה. עתליה היא מנהלת מקצועית מאוד והדבר ניכר בהערכה הרבה שזכתה לה, הן ברשות והן מחוצה לה".
 
מחליפה של ארד בתפקיד מנהל מחלקת החקירות הוא מי ששימש כסגנה בשלוש השנים האחרונות, ניר בר-און (40). בר-און, שהחל את דרכו ברשות כחוקר מן המניין, הוביל וניהל חקירות מורכבות ומסועפות בארץ ובחו"ל והיה מעורב בכל החקירות שהוזכרו קודם לכן וברבות אחרות. בהכשרתו הוא עורך דין, וכמו כן הוא בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ובמדעי המדינה.
 
"ניר בר-און הוא הבחירה הטבעית לתפקיד", אמר טרי לאחר שחתם על כתב המינוי, "יש לו הישגים יפים כחוקר וכאיש ניהול ובשנים האחרונות היה שותף לזינוק המקצועי המשמעותי שביצעה המחלקה. אני מאמין בו וביכולותיו ובטוח שבהנהגתו תעמוד המחלקה באתגרים הרבים שעוד נכונו לנו בעתיד".

תגיות:

מערכות וטפסים

פניות ותלונות לרשות