כניסה

רו"ח רונן מדר מונה למנהל מחלקת הפיקוח על השוק המשני ברשות ניירות ערך
01/08/2007
 
רו"ח רונן מדר מונה לאחרונה לתפקיד מנהל מחלקת הפיקוח על השוק המשני. מדר (46), רואה חשבון ובעל תואר שני במינהל עסקים, עבד בעבר כחוקר במחלקת החקירות של הרשות. החל משנת 1997 שימש בתפקידים שונים במחלקת הפיקוח על השוק המשני, בתחילה כסגן מנהל המחלקה ולאחר מכן כממונה על בקרת המסחר. בנוסף, בארבע השנים האחרונות כיהן גם כמשנה לממונה על האכיפה ברשות. בשנים 1986-1991, קודם להגעתו לרשות, עבד כרואה חשבון במשרד א. רצאבי ושות'.
 
מחלקת הפיקוח על השוק המשני מרכזת את נושאי הפיקוח והבקרה של רשות ניירות ערך על הבורסה לניירות ערך בתל-אביב. בעתיד צפויה המחלקה לרכז את הפיקוח גם על בורסות וזירות מסחר חלופיות, לכשיקבלו גופים כאלה רשיון. המחלקה עוסקת בפיקוח על המסלקות ועל חברי הבורסה. בנוסף, עוסקת המחלקה בבקרת מסחר, תוך שימוש במערכות בקרה ממוחשבות שפותחו ברשות, לשם איתור פעולות חריגות הפוגעות בתקינות המסחר. במקרים בהם מתגלה במהלך יום המסחר פעילות חריגה, שאין לה הסבר סביר בהתחשב בנסיבות העניין, ובין השאר בדוחות החברה, מופנה הנושא לבירור עם החברות. במקרים בהם מתעורר חשד לכאורה לביצוע עבירה מועבר התיק למחלקת איסוף ומחקר לבחינת המשך ההליכים – ובחלק ממקרים אלה גם נפתחות לאחר מכן חקירות פליליות.
 
"רונן מדר הוא מקצוען בעל ניסיון רב שהוכיח את עצמו לכל אורך דרכו ברשות", אמר יו"ר הרשות, משה טרי, לאחר שחתם על כתב המינוי, "דווקא בתקופה הנוכחית, בה הפעילות בשוק ההון מצויה בשיאה, המסחר מגיע להיקפים חסרי תקדים ועל הפרק עומדות המלצות ועדת פרוקצ'יה ביחס לרישוי בורסות נוספות, אנו זקוקים לניסיון ולמקצועיות של אנשים כמותו. אני מאמין שתחת הנהגתו תעמוד המחלקה באתגרים הרבים שעוד ניצבים בפניה".

תגיות:

פניות ותלונות לרשות